ROSTLINY

Woodspite (Atokirina)

30. ledna 2010 v 12:22 | » Neytiri world

Woodsprite (Na'vi jméno: Atokirina) je osiva stromu duší. Tato semena jsou podle Na'vi velmi svatí duchové. Dále jsou tato semena poutem k věčnému odpočinku. Jsou podobní mořským medúzám, avšak vznášejí se ve větru připomínající semena pampelišky. Také mají svůj rituální význam. Omaticaya klan dává toto semeno k tělu zemřelého Na´vi, takže se Na´vi stane součástí bohyně Eywy.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

překlad by Neytiri | © avatarworld.blog.cz

Warbonnet (Eyaye)

30. ledna 2010 v 12:02 | » Neytiri world

Warbonnet (Na'vi jméno: Eyaye) je velké bylinné kapradí s barevnými listy. Tuto rostlinu najdete na Pandoře. Nejvýraznějším rysem kapradiny jsou duhové modré listy, které obsahují anthocyanin.
Tyto pigmenty jsou reaktivní chemické látky, které odrážejí modré světlo, které dodává rostlinám a plodům modrou a fialovou barvu. Dorůstají do výšky až 5,5 metrů a můžeme je nalézt v lesích v početném množství. Na'vi tuto rostlinu používají jako pokrývku hlavy v dobách války a míru.

imagebam.com imagebam.com

překlad by Neytiri | © avatarworld.blog.cz

Helicoradian

30. ledna 2010 v 11:53 | » Neytiri world

Helicoradian je z části rostlina a z části zvíře. Má jediný list, který reaguje na dotek tím, že se stočí a zasune skoro až na zem. Helicordian může vyrůst až 6,5m na výšku a 2,5m na šířku. Na´vi využívají tyto listy pro zdobené slavnostní roucha a jiné oděvy, pytle a stany. Oranžové pigmenty v listech mohou být využívány jako barvivo. Na´vi jsou schopni procházet kolem Helicordian tak, že se jejich obranný mechanismus nezahájí.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

překlad by Neytiri | © avatarworld.blog.cz

Bioluminiscence

29. ledna 2010 v 19:09 | » Neytiri world

Bioluminiscence je způsob, jak živé organismy vyzařují světlo. Toto mají skoro všechny pandrorské zvířata, rostliny a dokonce i Na´vi, které mají zářivé body specifické pro každého jedince. Většina flóry a fauny Pandory mají barvu buď zelenou, modrou, nebo fialovou. Existuje také Bioluminiscencentní mech, který se při doteku "rozsvítí". Bioluminiscence je enzymatické reakce, která vytváří tzv. studené světlo. Je to velice efekticní reakce, protože se skoro veškerá energie přemění na světlo.

• Mě se to hrozně ve filmu líbilo. Hlavně jak chodili, a začalo to pod nimi svítit. Krása.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

překlad by Neytiri | © avatarworld.blog.cz
 
 

Reklama