OTHERS

James Cameron mluví do vědy: Planeta Mars bude ve 3D díky Avatarovi

22. června 2010 v 9:12 | posted by: LanQka
Režisér tolik známého 3D filmu odehrávajícího se na planetě Pandora pomůže natáčet na Marsu. Díky úspěšnosti jeho filmu Avatar začaly filmová studia více prosazovat 3D technologii. Nyní Cameron přesvědčil i tým NASA. Sonda Curiosity chystající se na Mars tak pravděpodobně bude vybavena 3D kamerou.


Curiosity má směrem k Marsu odstartovat příští rok. Na své misi má zjistit, zda na Marsu mohl být život. 3D kamera byla původně vyškrtnuta z finančních důvodů, ovšem Cameronovi se úspěšnou 3D technologii podařilo prosadit. Tím se James Cameron dostal na list členů výzkumného týmu.

Jon Landau: "Nemyslím si, že ještě někdy uděláme další 2D film"

12. dubna 2010 v 11:35 | » LanQka
by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
Filmový producent Jon Landau a režisér James Cameron uvažují kromě jiných projektů i o pokračování kinohity Avatar (2009). Informovala o tom agentura Reuters. "Mluvíme o pokračování Avatara jakož i o malém milostném příběhu s názvem The Dive a o filmu nazvaném Fantastic Voyage," uvedl Landau na konferenci v Tel Avivu.

Dalším projektem dvojice by mohla být Battle Angel Alito - adaptace japonského románu, který se odehrává v budoucnosti a popisuje dobrodružství ženského kyborga. Jak Landau dodal, dvojice se rozhodne, kterým projektům se bude zabývat jako prvním, zhruba o šest měsíců. "Vždy jsme říkali, že pokud film (Avatar) bude úspěšný, udělali bychom Avatar 2, ale musíme najít ten správný příběh. Jim Cameron v minulosti dělal pokračování ... Udělá nějaké jen tehdy, pokud věří, že bude stejně dobré jako první film, "vyjádřil se Landau, jehož to, že Avatar na Oscarech nezískal hlavní ceny, ani tak nemrzelo.

TV Barrandov odvysílala film „Smrt čeká všude“

11. dubna 2010 v 11:19 | » LanQka
Avatarworld.blog.cz
TV Barrandov v sobotu 10. dubna 2010 odvysílala v české premiéře film "Smrt čeká všude" (THE HURT LOCKER) režisérky Kathryn Bigelow.

A víte proč se o tom vlastně zmiňuji?
Reřisérka toho filmu (Kathryn Bigelow) je vlastně exmanželka režiséra Jamese Camerona, jehož snímek Avatar měl rovněž 9 nominací na Oscara a proti sobě tk trochu na Oscarech válčili. Kathryn natočila válečné drama z Iráku jako nízkorozpočtový film v roce 2008. Tento film získal 6 oscarů, Avatar už takový úspěch bohužel neměl - získal "pouhé" 3 oscary.

Film Smrt čeká všude jsem se dívala jen chvíli a musím říct, že mě hodně zklamal. Čekala jsem, že když je to oscarový film, bude to něco na co stojí se dívat...opravdu škoda...
Avatar je něco mnohem víc

OFFICIAL TRAILER

Cameron zahájil kampaň k výsadbě milionu stromů

10. dubna 2010 v 13:09 | » LanQka
© Avatarworld.blog.cz
Sao Paolo (Brazílie) - Kanadský režisér James Cameron, který je podepsán pod filmem Avatar, jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob, zahájil v Sao Paolu svou kampaň k vysázení milionu stromů v různých koutech planety. Informuje o tom agentura AFP.

První strom tohoto velkého ekologického projektu bude zasazen v neděli v parku Ibirapuera poblíž Sao Paola. Slavnosti se zúčastní i producent Avataru Jon Laudau. James Cameron se po uvedení Avataru do kin už angažoval v několika ekologických projektech. Koncem března se v Manausu v Amazonii třeba zúčastnil mezinárodního fóra o udržitelném rozvoji, kde byl také někdejší americký viceprezident a významný aktivista boje proti klimatickým změnám Al Gore.

Medvídek jako Avatar

4. dubna 2010 v 14:44 | » LanQka
No, mám zde opravdu vtipně zpracovanou fotku. Na obrázku můžete vidět pěkného červeného gumového medvídka, který se dívá na svého avatara, je to téměř totožné jako předtím Jake Sully ve filmu. Dala jsem vám sem oboje fotografie, aby jste mohli sami zhodnotit ;-)

Avatarworld.blog.cz

7 důvodů, proč je Avatar hitem!

3. dubna 2010 v 16:31 | » LanQka
by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
Šílenství jménem Avatar nekončí! Právě naopak, nabírá na slušných obrátkách. Takový zájem o film nečekali snad ani samotní tvůrci. V čem tkví jeho kouzlo? Přínášíme vám 7 důvodů, které stojí za úspěchem tohoto kultovního snímku.

Sedm důvodů, proč se stal film hitem
1. Třetí rozměr umocňuje dojem ze snímku. Speciální brýle vás vtáhnou do děje. Z kina se stává horská dráha, ze sedačky katapultovací sedlo a naše oči »létají« po plátně. Jsme na planetě Pandora a její obyvatelé jsou nám tak blízko...
...........................................................................................................................................
2. Za režií stojí James Cameron, génius, který před 12 lety vtrhl do kin s Titanicem. Ten se stal nejúspěšnějším filmem všech dob. Cameron ví, co diváci chtějí, a dokáže jim to dát.
....................................................................................................................................................................................................
3. Příběh Avatara je jednoduchý, ale nenudí. Po divákovi se nechce, aby byl neustále ve střehu a přemýšlel. Stačí se nechat unášet vyprávěním.
....................................................................................................................................................................................................
4. James Cameron nevytvořil jen trikové scény a propracované lokace. Stvořil celý mimozemský svět, jehož skutečnost dostává diváky do kolen.
....................................................................................................................................................................................................

2010 MTV Movie Awards - Nejlepší filmový polibek

29. března 2010 v 19:08 | » LanQka

Tak, můžete hlasovat na 2010 MTV Movie Awards pro nejlepší filmový polibek. V nabídce, je i úžasný polibek Jakea a Neytiri z Cameronova filmu Avatar. Stačí se jen zaregistrovat a můžete hlasovat pro koho chcete... Dokonce se zde objevil i polibek Zoe Saldany (Neytiri) & Zacharyho Quintoa z filmu Star Trek...

Avatar (+ herci z filmu) byl nominován i v dalších kategorií:
Best Fight
Best Villain
Best Ass Kicking Star
Best Male Breakout Star
Best Female Performance
Best Male Performance
Global Superstar
Best Movie

Vytvoření Pandory

23. března 2010 v 16:54 | » Neytiri world
V tomto článku zjistíte mnoho zajímavých faktů o tom, kdo vytvořil celé prostředí na Pandoře a kdo zase tu fascinující
zbraně. Určitě si to přečtěte. Je to vážně zajímavé počtení.

by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
Vzhledem k tomu, že veškerá akce se odehrává na Pandoře, ať už je to lidská základna
v "Bráně do pekla" nebo divočina v pralesech, úplně vše, co se objevilo před kamerou nebo bylo převáděno v počítačové grafice, muselo být zcela nově sestaveno. Paralelně s vývojem technologií, proces vývoje designu trval dva roky před začátkem natáčení. Filmaři najali nejlepší světové umělce, aby navrhli vzhled všech postav, rostlin, kostýmů, zbraní, strojů I okolního prostředí. Nevytvořili jednu, ale rovnou dvě kultury: technologicky špičkovou lidskou základnu se všemi přístroji a zbraněmi a domorodou společnost Na´vi.
Stejně jako postavy i Pandoru Cameron vytvořil tak, aby působila familiárně a zároveň obsahovalo nové, nikde dříve nespatřené prvky. Je to svět, který spojuje klasiku se známým. "Chtěli jsme, aby kreatury a flora vypadaly jinak než ty pozemské, aby bylo jasné, že jsme v jiném světě, na druhou stranu jsme chtěli, aby stále vypadaly věrohodně," říká Cameron.
Nejvýraznější jsou třicetimetrové stromy a vlnící se hory.
"James dokončil Avatar ve své hlavě kdysi dávno," říká designér Robert Stromberg. "Pak nám to jen přinesl, abychom to zrealizovali. Jeho představy byly tak přesné, že jste měli pocit, že ta zvířata skutečně existují. Věděl, co jí, jak spí a jak se vzájemně chovají."
Jedním se zázraků Pandory je nervový systém, kterým je propojen život zvířat a rostlin na planetě. Podobně jako lidský nervový systém tato síť zajišťuje harmonické fungování celé planety. Centrem - a srdcem a mozkem zároveň - je ohromná, sukovitá vrba, jež je nositelem znalostí a dědictví. Tento "Strom duší" se nachází na poli s největší magnetickou silou,
zvaném Flux Vortex.

Matt Damon: "Avatar by byl úspěšnější kdybych v něm hrál já"

23. března 2010 v 13:58 | » LanQka
Avatarworld.blog.cz
Matt Damon, který byl mimochodem jeden z kadidátů pro roli Jakea Sullyho, se nyní vysmívá Avataru. Řekl, že kdyby v něm hrál on byl Avatar o mnohem úspěšnější. I sám režisér James Cameron odhalil, že velice váhal mezi skvělým hercem Mattem Damonem a talentovaným Samem Wortihtonem - to byli hlavní kandidáti. Dal však přednost Worthingtonovi, protože právě on byl hlavní favorit. Matt nakonec odstoupil kvůli jinému projektu.

"Ano, je to pravda. Když jsem si přečetl scénář, řekl jsem si, že je fakt skvělý, řekl Damon. Párkrát jsem o tom s Cameronem mluvil. "Bohužel načasování bylo uplně mimo, ale Cameron se představil jako velký gentleman a pochopil, když jsem roli nakonec odmítl,"vysvětlil.

Damon nakonec dodal, že byl opravdu velice naštvaný, že si v Avataru nezahral, mimo jiné také proto, že chtěl pracovat s Cameron. "Bylo těžké si to připustit, protože jsem se chtěl podílet na Cameronově projektu. Vždycky jsem obdivoval práci režiséra... myslím, že každý by rád měl možnost spolupracovat s Cameronem, dodal Damon.

A ke konci dokonce žertoval, že si myslí, že Avatar by byl mnohem více úspěšný kdyby v něm hrál on: "Je zřejmé, že má neúčast ve filmu se podepsala na nižším úspěchu než semnou."

Těžaři vs. Avatar: Film nás očerňuje neprávem

21. března 2010 v 17:21 | » LanQka
by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
Těžební společnosti ve snímku režiséra Jamese Camerona v honbě za nerosty drancují planetu Pandora a spolu s ní její modré obyvatele z národa Na' vi.

"Moje děti film viděly a samozřejmě vědí, že jsem těžař. O filmu, který se jim líbil a viděli ho dvakrát, se se mnou nebavily," uvedl pro Reuters Peter Kukielski, šéf těžebních operací největší ocelářské skupiny na světě ArcelorMittal. Když si Dennis Wheeler, šéf obřích amerických stříbrných dolů Coeur d'Alene Mines, vyslechl příběh filmu, který prý neviděl, reagoval se smíchem: "Ale to přece není žádná budoucnost!"

Podle něj prostě lidé takto těžaře vnímají, i když je to prý zkreslený obrázek. "My podporujeme místní komunity, kde těžíme. Pracují pro nás domorodci na Aljašce, v Bolívii i v Mexiku," uvedl Wheeler. "Naštěstí je to hollywoodská pohádka, která nemá s moderní těžbou ropy a zemního plynu nic společného. Těžba se provádí z ložisek hluboko v podzemí, někdy i několik kilometrů," uvedl Jestřabík s tím, že po jejím ukončení se příroda vrací do původního stavu. "Nikdo ani nepozná, že se v daném místě někdy ropa nebo plyn těžily," dodal Miroslav Jestřabík, předseda představenstva Moravských naftových dolů.

Avatar zvýšil Českým kinům tržby. Za 3D se platí více

18. března 2010 v 16:00 | » LanQka
by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
Kasovní úspěch filmu Avatar, který studiu 20th Century Fox vydělal jen do začátku února přes dvě miliardy dolarů, zanechal odlesk hvězdné slávy i v pokladnách českých kin. Diváci, toužící shlédnout dlouho očekávané dílo režiséra Titanicu Jamese Camerona, zaplatili v lednu za vstupné 147,9 milionu korun. To představuje druhou nejvyšší měsíční tržbu v historii. První příčku i nadále uhájil loňský červenec s 155,5 miliony v kasách. Statistiku tržeb zveřejnila Unie filmových distributorů.

Popularita 3D verze již zmiňovaného Avatara, který v lednu kina suverénně ovládal, zvýšila průměrnou cenu vstupenky v lednu na historických 128, 38 korun. Vstupné na 3D projekci je totiž obvykle o několik desetikorun dražší než na promítání v obvyklém formátu.

V Česku vidělo od prosincové premiéry do konce ledna Avatara 866 854 diváků, přibližně polovina z nich jej viděla už na konci loňského roku.

Parodie na pokračování Avataru

18. března 2010 v 13:06 | » LanQka
Našla jsem pro vás jedno, dosti vtipné video... je to vlastně parodie, především na film Avatar... ale objevují se tam prvky i z dalších filmů, jako například Harry Potter, Star Wars nebo Pán prstenů...

© Avatarworld.blog.cz

Komik Ben Stiller zesměšnil na Oskarech velkofilm Avatar

17. března 2010 v 14:56 | » Neytiri world
Díky jedné návštěvnice "Anča" mám tady pro vás tento článek a i video. Fotky jsem přidala předtím.
Mě osobně to přišlo vtipné, hlavně jak mluvil jazykem Na'vi a pak s tím jazykem.
Video najdete TADY a je tam i dokonce překlad.
Domorodí obyvatelé měsíce Pandora z fiktivního světa Avatar by se zřejmě na předávání Oskarů nestačili divit. Vtípek známého baviče Bena Stillera těžce vstřebával i režisér snímku James Cameron. Zpočátku jakoby zkameněl.
© AvatarWorld.Blog.Cz
Kdepak, Ben Stiller je komik každým coulem a ani takovou formální událost, jakou je vyhlášení vítěze jedné z kategorií na udílení cen Oscar, nemůže nechat jen tak.
Stiller přišel na scénu pokrytý modrým make-upem, nalíčený jako člen rasy Na'vi a vystoupení završil imitací fiktivního jazyka, který si nechal James Cameron pro svůj snímek speciálně vytvořit.
Čočky i ocas
Stiller, který vyhlašoval vítěze v kategorii Nejlepší make-up, si vtípek na Avatar mohl dovolit, protože snímek nebyl mezi navrženými na toto ocenění. Přesto však režisér James Cameron nechtěl nejdříve věřit svým očím. Po chvíli se ale nechal strhnout davem a Stillerovým vtípkům se usmál.
Ben Stiller, který svou podobu dotáhl do dokonalosti umělým ocasem a žlutými čočkami, se tak postaral o pravděpodobně nejvtipnější okamžik celého přenosu.
novinky.cz

Chyby ve filmu AVATAR

16. března 2010 v 17:51 | » Neytiri world
Přidávám sem ukázky chyb z filmu. Tudiž vidíme, že každý film má nějaké ty chybičky.
Kopírujte prosím s naším zdrojem. Chyby jsem překládala a ještě zkoumala, jestli je to pravda.
by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
#1 Když Neytiri poprvé ukazuje Jakeovi Ikrana, tak na jeden záběr nemá ten dlouhý cop.
#2 Poté, když je Grace postřelena a spolu s Jakem jsou ve vzdálené spojovací jednotce, Jake vytáhne přikrývku až k ramenům s koncem ohnutým, a při dalším záběru už konec ohnutý není.
#3 Na konci filmu, kdy Neytiri zachrání Jakea, protože mu dá masku, vidíte, že se Jake opírá o své nohy.
#4 Ve scéně, kdy Parker hraje minigolf, jde vidět, že vzadu jsou dva další golfové míčky hned vedle sebe, ale při dalším záběru je mezi něma velká mezera.
#5 Před závěrečnou bitvou je Jake ve spojovací "posteli" a když je víko zavřené, tak přes kameru vidíme, že má přes obličej hadičky. Později, když se poklop otevřel tak jsou hadičky pryč. Byl v bezvědomí a jeho ruce byly po jeho boku, tak tam nebyl žádný způsob, jak je přesunout.
#6 Piloti malých letadel nenosí masky i když mají vzadu otevřené dveře a i přesto dýchají úplně normálně.
#7 V jedné chvíli má Jake Sully v podobě avatara jedno oko modré a druhé zelené. Přesto má jinak obě oči tmavě žluté. (nevím kde a kdy)
KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

News Corp prý vydělá na Avataru až 400 milionů dolarů

15. března 2010 v 20:00 | » LanQka
Mediální skupina News Corp magnáta Ruperta Murdocha vydělá na filmu Avatar od Jamese Camerona 350 až 400 milionů dolarů (až 7,4 miliardy Kč), až se snímek dostane na DVD a do placeného televizního vysílání. S odvoláním na dva informované zdroje to uvedla agentura Bloomberg.

Suma představuje zhruba 40procentní podíl z jedné miliardy dolarů, která se odhaduje jako zisk filmového studia Twentieth Century Fox a investorů do Avataru. Podíl skupiny News Corp představuje téměř polovinu jejího průměrného provozního zisku za čtvrtletí z minulého roku.
Tržby Avataru, který získal tři Oscary, klesly v amerických kinech ve 13. týdnu od premiéry o dvě příčky na sedmé místo. Dosáhly 6,6 milionu dolarů. V Severní Americe tak film utržil celkem 730 milionů dolarů a celosvětově 2,6 miliardy.

V únoru oznámila News Corp, že polovina zisku Cameronova filmu přijde během dvou dalších čtvrtletí. Z mediální skupiny News Corp nebyl nikdo k zastižení, aby se ke zprávě vyjádřil, napsala agentura Reuters. Avatar se v lednu stal největším kasovním trhákem všech dob. Podařilo se mu překonat tržby Cameronova předchozího filmu Titanic, který po celém světě vydělal 1,85 miliardy dolarů (35 miliard korun).

Zdroj icony by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

Ben Stiller as Na'vi (Oscar 2010)

15. března 2010 v 19:15 | » Neytiri world
Ben Stiller se na Oscarech 2010 objevil jako Na'Vi a mluvil řečí modrásků a tady mám pro vás dvě fotky, jak vypadal,
když se tam na Oscarech ukázal všem na očích. Když mluvil speciální řečí Na'vi tak se režisér James Cameron smál.

imagebam.com imagebam.com
google.com

Samsung, Panasonic bojují za práva na Avatar

15. března 2010 v 7:00 | » LanQka
Samsung a Panasonic začaly nedávno prodávat 3D televizory a nyní se k nám dostala nová informace, že se snaží získaz práva na film Avatar. Plánují to na druhou polovinu roku 2010. Tím by se film Avatar již poměrně brzy mohl dostat do TV...

Krátce na to Fox Home Entertainment kontaktoval ChannelNews a zdůraznil, že zatím nebyla dosažena žádná dohoda, která by se nakláněla k tomu, aby bylo možno získat práva na film Avatar a mohl se volně shlédnout v TV. Dne 11.3 2010 v noci v New Yorku se tvůrce "Avataru", James Cameron, objevil na jevišti při akci, kde Samsung zahájil řadu svých nových 3D LED televizorů. ChannelNews vysvětlil, že Samsung nabízí "seriózní peníze" k získání práv na Avatar, kdy je propuštěn na Blu-ray. Japonský výrobce TV mluvil také s producentem "Avatara", Jon Landau, na tiskové konferenci CES 2010. Cameron tako řekl davu lidí, že samsung jako "vizionářský vůdce" by se mohl dostat se soubory Avatara na trh jako první.

Zdroj článku a překlad by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

James Cameron chystá Titanic ve 3D

14. března 2010 v 12:51 | » LanQka
James Cameron měl během příprav Avatara hezkou vidinu budoucnosti a to, že kinematografie se po premiéře jeho spektáklu díky nově vyvinutým technologiím posune znovu o pořádný kus dopředu, digitální projekce budou hrát v kinosálech prim, přičemž dají vzniknout dalším filmovým vylepšením.

Důležité ale je, že James Cameron potvrdil, že se chystá uvést do kin znovu Titanic - a to ve 3D. Premiéra by měla být v roce 2012, kdy to bude přesně 100 let, co nejslavnější loď světa vyplula na moře. Pro Camerona by to mohlo být poněkud obtížné, vzhledem k tomu, že zvažuje letos ještě znovu uvést do kin film Avatar - měl by být o něco rozšířenější o původně vystřižené pasáže. Více informací o návratu Avatar do kin » ZDE

Zdroj icony by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

Pokračování Avataru? Příště už prostorově

11. března 2010 v 20:15 | » LanQka
Filmoví diváci v Berouně sice měli možnost ve zdejším biografu zhlédnout snímek Avatar, ale jen v klasickém formátu. Případné pokračování nejdražšího filmu v dějinách už budou moci vidět v brýlích prostorově. Zmodernizované kino Mír totiž bude vybavené 3D technologií.

Původně se přitom se zařízením za dva miliony korun nepočítalo. "Právě úspěch snímku Avatar a to, že takových filmů bude vznikat víc, nás přesvědčilo, že tato cesta je nutná," uvedl místostarosta města Tomáš Havel. Přibližně polovinu částky zaplatí město, druhou část poskytne Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie. Ředitelka kina Danuše Hrdinová si změnu pochvaluje. "Berounskému divákovi tak umožníme zhlédnutí filmu ve formátu tak, jak byl původně natočený. Avatar v současné době v kinech s technologií 3D láme návštěvnické rekordy. A další filmy budou přibývat," dodala Hrdinová.

Kino bude muset zakoupit speciální brýle a myčku na ně. "Jsou tři druhy brýlí: jednorázové, pasivní a aktivní. Bude záležet i na ceně," uvedla mluvčí radnice Jitka Soukupová. Město zatím neví, jakým způsobem bude brýle divákům půjčovat. "Jisté je, že se bude z kina odcházet jen hlavním vstupem," řekl Havel. Vstupenky na prostorové filmy budou sice dražší, jejich cena i tak zůstane nižší než v Praze. Digitalizace bude mít také další výhody. Premiérové snímky se totiž do Berouna dostanou dříve. Kino už je kvůli rekonstrukci za sedm a půl milionu korun zavřené. Radnice nečekala na léto, kdy kino nepromítá. Pracuje se dříve a za nižší náklady. Rekonstrukce má skončit v květnu a Mír by měl oproti minulosti zůstat v provozu i v létě souběžně s letním kinem.


Zdroj icony by LanQka | © avatarworld.blog.cz


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

Existuje měsíc Pandora z filmu Avatar? Astronomové neříkají ne.

11. března 2010 v 19:44 | » LanQka
Exoměsíc v představách malíře. Autor: Dan Durda
Kinosály po celém světě právě putuje nový film režiséra Jamese Camerona Avatar (více o filmu např. na aktualne.cz), který by se mohl stát nejúspěšnější premiérou letošního roku. Děj filmu se odehrává na tajemném měsíci Pandora. Jedná se pochopitelně o smyšlené těleso, obíhající ale okolo existující hvězdy. To nám dává dobrou příležitost k tomu, abychom si odpověděli na otázku, zda může Pandora z filmu Avatar existovat. Na celou situaci se podíváme trochu obšírněji z třech směrů.

Alenka v říši divů - V USA lepší než Avatar!

11. března 2010 v 12:28 | » LanQka
Nový 3D film režiséra Tima Burtona zatím předčil všechna očekávání. Alenka v říši divů v zámoří válcuje i rekordního Avatara!

Pohádka o dívence, která po vypití zázračného lektvaru a snědení speciálního koláče najde cestu do krajiny zázraků, se po uplynulém víkendu stala kasovním trhákem a nejnavštěvovanějším filmem v severoamerických kinech.
O prvním víkendu po svém uvedení na plátna v USA a Kanadě tak Alenka v říši divů snadno překonala i počáteční tržby celosvětově nejvýdělečnějšího filmu všech dob Avatar, který je rovněž trojrozměrný. Oznámila to podle agentury Reuters společnost Walta Disneyho, která "Alenku" distribuuje.

Burtonova adaptace fantaskního příběhu Lewise Carrolla vydělala na celém světě už 210,3 milionu dolarů (téměř čtyři miliardy korun). Návštěvníci kin ve Spojených státech a Kanadě k těmto tržbám přispěli částkou 116,3 milionu dolarů. Podle společnosti Box Office Mojo to je šestý nejlepší výsledek, jaký kdy nějaký snímek vydělal v Severní Americe o prvním víkendu po premiéře. Podle Disneyho společnosti "Alenka" zlomila několik dílčích rekordů. Stala se totiž vůbec nejvýdělečnějším z filmů, které byly uvedeny do distribuce v březnu nebo v prvním čtvrtletí roku, což je tradičně slabší období co do uvádění významných filmů.

Hra: Jake & Neytiri v dokonalé harmonii

8. března 2010 v 20:41 | » Neytiri world
Na internetu jsem našla hru s tématikou filmu AVATAR. Je to taková blbůstka ale na zahnání nudy super.
Vašim úkolem je, aby Jakea a Neytiri nikdo při líbání neviděl. V pozadí jsou i místa z Pandory.
Hru naleznete TU a níže jsem vám vyfotila fotky z této hry. Do další úrovně jsem se nedostala.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

Komik Sacha Baron Cohen si chtěl na Oscarech vystřelit z Avataru

8. března 2010 v 17:13 | » LanQka
Komik Sacha Baron Cohen plánoval udělat si při předávání cen Americké filmové akademie legraci ze sci-fi Avatar. Neudělá. Organizátoři oscarové noci usoudili, že by to mohlo tvůrce komerčního megahitu urazit, a Cohenův výstup zrušili.

Osmatřicetiletý komik, známý spíš ze svých filmových "avatarů" Borat, Brüno a Ali G, se prý při předávání jedné z cen chtěl objevit na scéně v modrém kostýmu jako jedna z ženských postav filmového kmene Na´vi.

Při komické scénce měl jeho protihráč, americký komik Ben Stiller, špatně překládat "její" výroky do angličtiny. Baron Cohen alias žena kmene Na´vi se pak chystala rozčílit, odhalit, že je těhotná s režisérem filmu Jamesem Cameronem, a jít ho do hlediště konfrontovat.

Cameron: Legrace mi nevadí

Deník The Times cituje americký časopis New York, podle něhož se producent oscarové show Bill Mechanic - který také produkoval Cameronův Titanic - obával, že by se pětapadesátiletý režisér naštval a mohl by z ceremonie odejít. Na každý pád Baron Cohen již není na seznamu umělců, kteří budou v neděli předávat Oscary. Také komikův mluvčí uvedl, že mezi oběma stranami nastaly "tvůrčí rozpory". "Žádná zatrpklost, ale obě strany cítily, že když se nemohou dohodnout, bude lepší, aby zůstal v Londýně," řekl komikův mluvčí.

Cameron nicméně řekl webovému magazínu E! Online, že mu nevadí být terčem legrace. "Nic o tom nevím... nejsem producentem Oscarů. Jestli si chtějí dělat v neděli z Avataru legraci, nic proti tomu," řekl.

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


Mozilla Firefox Skins

26. února 2010 v 14:47 | » Neytiri world
Nudí vás zastaralý skin na netu a chcete mít celou dobu na očích obrázek z filmu avatar ?
Tak tady máte jedinečnou možnost. Ale platí to pouze pro ty, kteří mají jako prohlížeč Mozillu Firefox.
Zde si nainstalujte doplněk a poté už z této stránky můžete libovolný skin stahovat.
Já jsem si tam také stáhla skin. Tady máte některé z nabídek.Nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech je již osmý týden Cameronův Avatar

21. února 2010 v 11:23 | » LanQka
Americký dobrodružný sci-fi thriller Avatar od režiséra Jamese Camerona je již osmý týden nejvyhledávanějším filmem v tuzemských kinech. Informaci přinesla v úterý Unie filmových distributorů.

Snímek Avatar, jehož děj se odehrává ve vzdálené budoucnosti, během uplynulého víkendu navštívilo 60 843 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 10 332 988 korun. Snímek pojednává o vědcích a astronautech, kteří překonali propast mezi slunci a přistáli na planetě Pandora. Tamní svět je velmi rozmanitý, plný tvorů a rostlin, které si lidská mysl dokázala stěží představit. V atmosféře Pandory však nedokáže člověk přežít, a tak vědci vytvořili hybrida lidské a mimozemské DNA, do kterého se dá vložit vědomí člověka. V titulních rolích se objevili Sam Worthington, Sigourney Weaverová, Michelle Rodriguezová, Giovanni Ribisi, Joel Moore či Zoe Saldanaová. Snímek má na svém kontě celkem 959 834 diváků s tržbami 155 910 859 korun.

Na druhé pozici se umístil dobrodružný krimi film režiséra Guye Ritchieho Sherlock Holmes s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem v titulních rolích. Za uplynulý víkend snímek navštívilo 13 692 diváků, kteří za vstupné zaplatili 1 795 836 korun. Celkem už Sherlocka Holmese vidělo 143 400 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 18 542 605 korun.


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


 
 

Reklama