MÍSTA

Va'erä Ramunong (Vaderas Hollow)

21. února 2010 v 19:11 | » LanQka
Va'erä Ramunong, známá také pod názvem Vaderas Hollow, je oblast na Pandoře. Tato oblast byla tvořena pravděpodobně během několika milionů let v kolapsu sopečného kráteru. V průběhu této doby byla tato oblast celá zaplavená vodou, což způsobilo usazeniny na povrchu. Zanechala po sobě obrovské stolové hory celé z Unobtainium, které se nyní majestátně tyčí nad jezerem. Toto místo má také silný duchovní výnam pro lidi Na'vi.

• Další úchvatné místo na rozlehlé Pandoře

imagebam.com


překlad by Miss LanQka | © avatarworld.blog.cz


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


Strom duchů (Vitraya Ramunong)

18. února 2010 v 12:29 | » LanQka
Strom duchů (Na'vi Jméno: Vitraya Ramunong) je něco jako obrovská vrba, je zde nejbližší komunikace, neboli spojení s Eywou ze všech míst na Pandoře. Strom má extrémní náboženský výnam pro Na'vi zde víc než na jamémkoliv jiném místě na území Pandory. Strom duchů se nachází na zemi Pandory, uprostřed vznášejících se hor Hallelujah. Je velice obtížné ho najít díky své poloze přímo "v srdci" přírodního silného přívalu větru, který je způsoben silnými magnetickými a gravitačními silami z hor Hallelujah. Kromě toho, že je zde přímé spojené s Eywou zde také funguje způsob spojení nervového systému pro záchranu blízkých.

• Např. na konci filmu Jake úspěšně převádí do své mysli svého avatara a může žít jako ostatní lidé Na'vi..

imagebam.com imagebam.com

překlad by Miss LanQka | © avatarworld.blog.cz


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


Strom hlasů (Utral Aymokriyä)

18. února 2010 v 12:09 | » LanQka
Strom hlasů (Na'vi jméno: Utral Aymokriyä) je výnamný duchovní strom pro všechny místní Na'vi. Pojmenování "Strom hlasů" je odvozeno od skutečnosti, že zde můžete slyšet hlasy předků, jde o koktaktní síť spojenou se stromy. Velice podobný vzhledem je také "Strom duchů", který byl buldozerem ráno 20. srpna 2154 RDA zničen při pokusu otevřít cestu k jednomu z nejdůležitějších stromů pro Na'vi - Hometree.

• Každopádně jsou to nádherné stromy...

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

překlad by Miss LanQka | © avatarworld.blog.cz


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


The Hometree (Kelutral)

31. ledna 2010 v 13:41 | » Neytiri world
Na Pandoře existuje stovky různorodých klanů Na'vi. Některé z těchto klanů, včetně Omaticaya, žije ve starých korunách stromů, které jsou nesmírně vysoké. Celý obvod území je dostatečně vellký, aby mohl posloužit jako domov všem klanům. Strom má velké přírodní výklenky, ve kterých Na'vi spí, jí, tančí nebo oslavují spojení s Eywau. Neexistuje případ, že dojde k přelidnění Na'vi klanů, žijí v rovnováze s omezeností zdrojů okolního prostředí. Hometrees jsou obecně popisovány jako více než 100 metrové sromy. Na stromě, pro pohyb Na'vianů nahoru a dolů slouží přírodní točité schodiště v centrální oblasti.

• A jako rituál přechodu mladých Omaticayanů na dospělé, získávají noví lovci právo vyřezat si z těchto stromů svůj vlastní luk ;-)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


Banshee Rookery - Doupě Ikranů

30. ledna 2010 v 11:23 | » LanQka world
Banshee Rookery je domovem stovek ikranů (Křiklounů). Toto doupě se nachází ve vysokých horách Hallelujah, kde poskytuje ochranu dravcům na Pandoře. V kultuře Na'vi, hraje hnízdište ptáků důležitou roli, jde o jistý obřad při kterém se dotyčný stane bojovníkem Na'vi a vybírá si svého Ikrana. Nicméně, cesta do hor Hallelujah je velmi složitá a nebezpečná. Doupě Ikranů může zahrnovat i jiné místo v rámci hor Hallelujah.

• Jen bych chtěla upozornit že Ikrana si nevybírate vy, nýbrž on si vybere vás

imagebam.com

james-camerons-avatar.wikia.com » překlad by Miss LanQka

Hallelujah Mountains (Pohoří Hallelujah)

29. ledna 2010 v 16:45 | » LanQka world

Pohoří Hallelujah jsou "Vznášející se hory". Tyto obrovské výběžky se vznášejí díky magnetickému víru, který má chopnost je nadnášet. Celá tato oblast je zasvědcena lidem Na'vi. Hallelujah bylo inspirováno pohořím v provincii Chu-nan (Čína). Když jsou tyto hory v jasném slunečním světle, můžeme vidět na zemi jejich zřetelné stíny. Toto umístění je také poslední výzvou na cestě stát se lovcem Na'vi, neboť tyto hory jsou i útočištěm Ikranů (Křiklounů).

• Legendární pandorské vznášející se hory

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com

james-camerons-avatar.wikia.com » překlad by Miss LanQka

 
 

Reklama