INFORMACE

James Cameron v rozhovoru pro Los Angeles Times

21. dubna 2010 v 13:52 | » LanQka
by LANQKA | © avatarworld.blog.cz
James Cameron v rozhovoru pro Los Angeles Times potvrdil, že Avatar se vrátí do kin letos na podzim obohacený o nový materiál. Obnovená premiéra by se měla konat v srpnu a v kinech na nás bude čekat šest minut nových záběrů. Jde tu samozřejmě o peníze - a Cameron se tím ani netají. Doslova říká ,,vím, že jsme nechali peníze na stole" - protože kopie Avatara musely v IMAX kinech dle dávno podepsaných smluv uvolnit místo nejprve Alence, která si navíc vedla skvěle a následně i Jak vycvičit draka, ze kterého se vyklubala stálice. Do toho teď navíc přišel Souboj Titánů. Všechna představení Avatara přitom byla až do posledního dne vyprodaná, takže není pochyb o tom, že Cameron může ještě vydělat další slušný balík peněz.

Cameron také prozradil detaily o Avatarovi 2. Ten se zaměří na podmořský svět Pandory. Cameron se nerad ve svých sequelech opakuje a tak i tentokrát slibuje, že uvidíme něco, co jsme ještě neviděli. Všechno přitom bude chtít zvládnout díky nabraným zkušenostem a vyvinutému softwaru a technice za polovinu času prvního dílu - a za polovinu peněz. Pro třetí díl bychom se pak dost pravděpodobně mohli vypravit za hranice Pandory na okolní planety.

Avatar mimo Severní Ameriku utržil téměř 100 milionů dolarů

13. dubna 2010 v 18:06 | » LanQka
by Miss LanQka
Tržby za promítání trojrozměrného sci-fi filmu Avatar mimo Severní Ameriku tento týden překročí 100 milionů dolarů (zhruba 1,85 miliardy Kč). V Severní Americe dosáhly od prosincového uvedení do kin 130 milionů USD, uvedl dnes generální ředitel kanadského výrobce a provozovatele velkých a trojrozměrných promítacích systémů IMAX Rich Gelfond.

Na živém 3D vysílání z mistrovství světa v kopané se podle Gelfonda firma podílet nehodlá. IMAX za samotné první čtvrtletí vytvořil hrubé tržby v pokladnách kin přes 225 milionů dolarů, také díky popularitě filmu studia Fox. Gelfond to uvedl na londýnské prezentaci před investory. "Očividně to bylo pozitivně ovlivněno Avatarem," zdůraznil. V zahraničních tržbách film překročí hranici 100 milionů dolarů pravděpodobně do tohoto víkendu, dodal.

Tržby Avataru v kinech IMAX mimo Severní Ameriku překročily 100 milionů dolarů

13. dubna 2010 v 10:00 | » LanQka
© Avatarworld.blog.cz
Tento týden tržby Avataru mimo Severní Ameriku presáhly 100 milionů dolarů (zhruba 1,85 miliardy Kč). V severoamerických kinech dosáhly tržby Avataru od prosince, kdy byl uveden do kin, 130 milionů USD. Uvedl to Rich Gelfond, generální ředitel kanadského výrobce a provozovatele velkých a trojrozměrných promítacích systémů IMAX.

IMAX za samotné první čtvrtletí vytvořil hrubé tržby v pokladnách kin přes 225 milionů dolarů, také díky popularitě filmu studia Fox. Gelfond to uvedl na londýnské prezentaci před investory. "Očividně to bylo pozitivně ovlivněno Avatarem," zdůraznil. V zahraničních tržbách film překročí hranici 100 milionů dolarů pravděpodobně do tohoto víkendu, dodal. 

IMAX se dělí o tržby z pokladen s provozovateli trojrozměrných kin a se studii, která film vytvářejí. Předchozí rekord skupiny za jednotlivé čtvrtletí byl na konci minulého roku, kdy hrubé tržby kin za tři měsíce dosáhly 101 milionů dolarů a celkové tržby skupiny 54,2 milionu USD.

Akcie společnosti IMAX za poslední rok téměř ztrojnásobily svou cenu a rostoucí popularita 3D filmů tomu pomohla. IMAX otevřel své první kino v roce 1970 a dnes jich má přes 400 ve 48 zemích, napsala agentura Reuters. V Česku je kino IMAX v Praze na Floře.


Avatar je Anti-americký (?)

10. dubna 2010 v 17:21 | » LanQka
© Avatarworld.blog.cz
Trestní stíhání: Příběh Avataru, kde probíhá bitva mezi lidmi a domácími Na'vi pro získání drahých minerálních kamenů Unobtanium. Boj mezi proti Americe...

Obrana: Kritizující země politických vůdců - v tomto případě neokonstruktivní. Zahraniční politika - je téměř stejná jako kritika ostatních. Spousta Američanů je anti-valečných, pamatujte. Kromě toho, když si představíme kdo pomáhá Na'vi - boj o domácí Pandoru vede sympatický člověk Jake Sully (Sam Worthington). Jak Peter Bradshaw poznamenal: "Z filmu je jasné, zda se hlavní hrdina rozhodne (ze své vlastní vůle) pro cizince obývající Pandoru nebo pro velkou skupinu lidí, která je schopna zabíjet pro drahé minerály Unobtanium."

Rozsudek: Metaforu filmu je těžké opomenout, a důsledky, které přinesly nepřesné události nejsou to, co bychom považovaly za subtilní. Ale to, že Cameron pro spokojenost diváků vytvoří film, který stojí se zbraní proti Americe? Err, ne. Nevinný  

Avatar zvedá průměrnou cenu lístků i v Česku

7. dubna 2010 v 20:35 | » LanQka
Avatarworld.blog.cz
Tuzemská kina za první dva měsíce letošního roku zejména díky 3D megahitu Avatar vykázala rekordní tržby 263,4 milionu korun; meziročně je to přírůstek 51 milionů. Návštěvnost kin přitom nepatrně klesla: do kinosálů od ledna do února přišlo 2,135 milionu diváků, což bylo ve srovnání se stejným obdobím loňska o zhruba 6000 méně.

Jednoznačným tahounem růstu tržeb tuzemských kin je od své premiéry loni 17. prosince snímek Avatar režiséra Jamese Camerona, který měl v závěru února na kontě celkem 1,15 milionu diváků a utržil 188,16 milionu korun. Avatar nepomáhá tržbám jenom tím, že láká diváky do kin. Vyšší suma za 3D projekce zároveň zvedá cenu vstupenek nad vývoj daný inflací a "přirozeným" růstem. Zatímco loni v únoru činilo vstupné průměrně 100,41 koruny, letos v únoru se vyšplhalo na 117,44 koruny, v lednu dokonce na 128,38 koruny.

Ekosystém z Avataru existuje!

2. dubna 2010 v 19:30 | » LanQka
© Avatarworld.blog.cz
Vědci v článku amerického magazínu New Scientist tvrdí, že vzájemně propojenému ekosystému planety Pandora z filmu Avatar se podobá systému síranů bakterií žijících na dně moří.

Podle zjištění dánských vědců jsou tyto bakterie propojeny mikrobiologickými nanovlákny, kterými procházejí elektrony. Tato vzájemně komunikující skupina bakterií se pak chová jako jeden superorganizmus. "Toto zjištění je téměř magické," uvedl pro magazín Lars Peter Nielsen, vedoucí výzkumného týmu Univerzity Aarhus. "Je to proti všemu, co jsme se doposud učili," dodal Nielsen. Podle něj tyto bakterie žijí v elektrické symbióze, ačkoli jsou od sebe vzdálené.

Mořské bakterie vytvářejí energii rozkladem sirovodíku, během čehož pak díky kyslíku přítomnému ve vodě vznikají a putují elektrony. Nielsen tím experimentoval se vzorky bakteriálních usazenin z okolí Aarhus. V laboratorních podmínkách odstranil z vody kyslík a pak ho znovu nahradil difúzí od hladiny směrem dolů. Měření však ukázala, že bakterie na dně začali vytvářet lytický proces ještě předtím, než se k nim tento kyslík dostal. Ty přenášejí elektrony od bakterií z hlubších usazenin k povrchu, kde se oxidační reakce celistvý. Vědci tuto komunikaci označili za elektrickou symbiózu.

Avatar 2? Nikoliv, kniha!

2. dubna 2010 v 14:31 | » LanQka
Avatarworld.blog.cz
James Cameron má zas jednou vlastní hlavu. Většina světa zajímajícího se o film by ráda, aby začal pracovat na filmu Avatar 2, a on se místo toho chystá napsat knihu, která ději 3D trháku bude předcházet.

Producent filmu Avatar Jon Landau řekl v rozhovoru pro televizní stanici MTV, že děj Cameronovy knihy má vyústit v příběh, který už dnes zná celý svět.

Zároveň by měl jít více do hloubky co se týče jednotlivých dějových linek, například by novela měla odhalit informace o škole doktorky Grace Augustineové, něco o dřívějším životě Jakea, když byl ještě na Zemi i o smrti jeho bratra Tommyho. O dalších filmových příbězích z Cameronova světa není nadále nic bližšího známo. Kniha pravděpodobně nebude předlohou pro natáčení a potvrzená není ani zpráva o zcela paralelním příběhu odehrávajícím se na planetě, jíž měsíc Pandora obíhá. Cameron ale nedávno potvrdil, že druhý díl Avatar opravdu chce uskutečnit, což vyvolává další spoustu otázek.

Avatar Blu-ray / DVD - TV Spot Video

31. března 2010 v 18:41 | » LanQka
Mám zde pro vás TV Spot k vydání Avataru na Blu-ray a DVD, video vypadá fantasticky. Jinak, vydání tohoto "produktu" je již 22. dubna 2010.


Empire Film Awards - Avatar získal ocenění za nejlepší film

29. března 2010 v 16:56 | » LanQka
Avatarworld.blog.cz
Cameronův fantastický 3D film Avatar získal tři velká ocenění Empire Film Awards v Londýně. Vyhrál ocenění za nejlepší sci-fi a fantasy film. Sám Cameron dostal cenu za nejlepšího režiséra a Zoe Saldana, která ztvárnila obyvatelku Pandory, získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Bohužel Sam se nakonec nikde neumístil, ale přesto se zůčastnil této akce, jakožto herec účinkující v Avataru.

Cena Empire Icon byla udělena hvězdě trilogie Pána prstenů a filmů o X-Manovi, Ianu McKellenovi. Cenu Inspiration Award získal Andy Serkis, který je známý například jako Glum z trilogie Pána prstenů. Ve své řeči, řekl, že nemá tušení, proč tuto cenu dostal. Řekl, že byl připravený na to, že si sedne, dá si pár piv a užije si show. Tato cena pro něj prý byla velkým překvapením. Nejlepším nováčkem se stal 19letý Aaron Johnson za ztvárnění mladého Johna Lennona v snímku Nowhere Boy. Na ceremoniál přišel i se svou snoubenkou,Sam Taylor Wood, s kterou čeká své první dítě. Ve své řeči řekl: "Nejdůležitější věcí tohoto roku a největší ocenění pro mě je, že budu mít dítě." Cenu Empire Hero dostal Jude Law, který ztvárnil doktora Watsona ve filmu Sherlock Holmes. Nejlepší komedií se stal film In The Loop a cenu za nejlepší thriller získal Sherlock Holmes.

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

James Cameron kritizuje dovybavování 3D

26. března 2010 v 14:29 | » LanQka
Avatarworld.blog.cz
Režisér James Cameron kritizuje snahu hollywoodských studií dohánět jeho Avatara tím, že budou pouze převádět filmy natočené běžným způsobem do 3D formátu.

Autor revoluční trojrozměrné sci-fi to považuje za zbytečnou šetrnost. Převádění filmů je logicky levnější než natáčení za pomocí 3D technologií, výsledek ale podle Camerona vypadá příliš laciný, a může dokonce diváky od tohoto nového fenoménu odradit. S tržbami přesahujícími nyní 2,7 miliardy dolarů se Avatar dávno stal nejvýdělečnějším snímkem všech dob.  Po jeho úspěchu studia vycítila potenciál 3D projekcí a snaží se převádět většinu své nové, již hotové produkce do trojrozměrného formátu. Aktuálním představitelem tohoto trendu je remake legendárního Souboje Titánů, který by měl vstoupit do amerických kin už 2. dubna. Warner Brothers tak dlouho závistivě sledovali stoupající tržby Avatara od studia Fox, až se na poslední chvíli rozhodli, že své nadcházející trháky "dovybaví" ještě jedním rozměrem. Oficiálně ohlásili, že mění globální strategii distribuce, zvýší počet 3D filmů a chystají se konvertovat většinu svých zásadních snímků. To se týká i jedné z jejich nejvýdělečnějších položek - už natočeného dvoudílného závěru potterovské série, jehož první půle má premiéru v listopadu.

Avatar půjde znovu do kin!

16. března 2010 v 19:47 | » LanQka
© Avatarworld.blog.cz
Jak už jsem psala v jednom článku, objevili se spekulace, že se Avatar znovu vrátí do kin. Tato informace se nyní potvrdila. Film Avatar se už na podzim vrátí (rozšířený) do kin.

Ačkoli už teď je Avatar jedním z dosud nejvýdělečnějších projektů, tvůrci z jeho úspěchu chtějí vytřískat ještě o něco víc. Celosvětový výdělek 2 miliardy dolarů zjevně nestačí, aby mohlo studio 20th Century Fox kapitolu Avatar uzavřít.

Režisér James Cameron se v rozhovoru pro USA Today svěřil, že prozatímní plán je, že film půjde znovu do kin ještě letos, prodloužen o vynechané scény. Ty mají dohromady zhruba 40 minut, což by znamenalo, že už teď téměř tříhodinový Avatar bude mít i s reklamami dobře tři a půl hodiny. Tím se bude suverénně přibližovat prodlouženým DVD verzím Pána Prstenů. Jenže Peter Jackson měl aspoň tu soudnost, že tyhle verze filmů (i když o tolik lepší než ty původní) do kin necpal. Ke druhé premiéře Avatara Cameron ještě dodává:

"Tuhle divokou kartu bychom chtěli použít někdy na podzim." Jako důvod k rozhodnutí pustit Avatar znovu do kin je podle režiséra fakt, že jeho film je v kinech poněkud odstrkován kvůli Alence v říši divů. "Nebýt jí, mohli jsme vydělat ještě pár set milionů dolarů," tvrdí Cameron.

Tvůrci si uvědomují, že v létě možná diváci nebudou mít zájem chodit na starý film, zvlášť když v kinech bude spousta dlouho očekávaných novinek. Cameron ovšem počítá i s touto variantou, a proto se prý ve studiu dobře připravují: "Uvažujeme o přidání extra minut a nějakých zajímavostech," upřesňuje. Před podzimním znovuuvedením do kin se můžeme těšit ještě na dvojrozměrnou DVD verzi původního filmu s tím, že tvůrci se snaží, aby bylo k dispozici v dubnu nebo květnu.
Zdroj icony a úprava článku by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


AVATAR vyjde na DVD a Blu-ray již v dubnu!

16. března 2010 v 14:17 | » LanQka
Společnost Twentieth Century Fox Home Entertainment včera vydala informaci o termínech vydání filmu AVATAR na DVD a Blu-ray. 22. dubna 2010 si připomeneme 40. výročí, kdy byl poprvé vyhlášen Den Země, který si klade za cíl upozornit lidi na důsledky ničení životního prostředí a zároveň chce rozvíjet diskuzi o možných řešeních.

A právě 22. dubna vstoupí do obchodů AVATAR na Blu-ray disku, který pro domácí projekci nabízí skvělý filmový zážitek ve vysokém rozlišení. Pávě tento nosič je nejvhodnější díky optimálnímu obrazu i zvuku. DVD s filmem AVATAR bude možné zakoupit již od 30.dubna.
Od svého celosvětového uvedení do kin v prosinci loňského roku, AVATAR pokračuje v cestě za změnou filmové historie. Film oceněný Zlatým glóbem® a Oscary® vede žebříček tržeb filmů všech dob, přičemž dosud vydělal po celém světě více než 2,6 miliard dolarů. V České republice jej vidělo více než 1 200 000 diváků a tržby přesáhly 197 mil. Kč.

Avatar na DVD (od 30. dubna):
Zvuk: český 5.1, anglický 5.1, slovenský 5.1
Titulky: české, slovenské, anglické, chorvatské, islandské, hebrejské, portugalské, slovinské
Délka: 162 min
Obraz: 16:9; 1.78:1

V prodeji od 30. 4. 2010, doporučená cena 399 Kč
V půjčovnách od 26.4. 2010

Autoři Avataru uvažují o pokračování

15. března 2010 v 17:40 | » LanQka
Přináším vám uplně čerstvou novinu, která se týká pokračování Avataru. Nějaké informace jsem již uvedla předchozím článke » Plánuje se Avatar 2, Cameron hodlá točit pouze ve 3D. Hollywoodský producent Jon Landau řekl, že spolu s režisérem Jamesem Cameronem uvažují o pokračování filmového trháku Avatar. V plánu mají ale také další nové projekty.

"Je to první týden, kdy nemyslíme na Avatar," řekl Landau novinářům týden poté, co jeho film prohrál v boji o Oscara s iráckým dramatem Smrt čeká všude, který získal pozlacenou sošku za nejlepší film a nejlepší režii. Zároveň také uvedl, že v plánu mají s Cameronem i komorní lovestory The Dive, film s názvem Fantastic Voyage a v neposlední řadě také projekt čerpající z japonské předlohy Battle Angel Alita. Landau uvedl, že o tom, do kterého projektu se pustí nejdříve, se rozhodne do šesti měsíců.

"Vždycky jsme říkali, že pokud bude Avatar úspěšný, uděláme i dvojku, ale musíme nejprve najít správný příběh. James Cameron dělal pokračování i dříve. Ale dělá ho jen tehdy, když je přesvědčen, že bude stejně dobré jako první díl," vysvětlil producent Avatara, John Landau.

Plánuje se Avatar 2, Cameron hodlá točit pouze ve 3D

15. března 2010 v 17:16 | » LanQka
"Plánuje se Avatar 2," hlásají světová média. Slova o pokračování slavné sci-fi nepocházejí přímo z úst Jamese Camerona, ale producenta Johna Landaua, který má na úspěchu Avataru také velký podíl, nicméně snad je na tom něco pravdy. Pruducent Landau na konferenci pořádané pouhý týden po oscarovém debaklu komerčního trháku prohlásil: "Začínáme mluvit o pokračování filmu Avatar."

Zároveň ovšem uvedl, že v plánu mají s Cameronem i komorní lovestory The Dive, film s názvem Fantastic Voyage a v neposlední řadě také projekt čerpající z japonské předlohy Battle Angel Alita, jehož hlavní hrdinkou je žena-kyborg. Který z filmů odstartuje jako první se ale zatím neví, rozhodnout by se mělo do půl roku.

"Vždycky jsme říkali, že pokud bude Avatar úspěšný, uděláme další díl. Ale nejdřív musíme vymyslet dobrý příběh. James už pár sequelů natočil a věří, že i tenhle bude minimálně stejně dobrý jako první snímek," řekl Landau a zároveň uvedl, že hodlají točit pouze ve 3D.

Avatar se možná vrátí do kin letos v létě

14. března 2010 v 10:11 | » LanQka
Fox uvažuje o vrácení filmu Avatar do kin. Podle informací již letos v létě s novými scénami...
James Cameron a Fox diskutují o návratu Avatara do kin, především ve 3D. Film by měl mít i nové další scény, které jsme zatím neměli příležitost vidět. Cameron řekl, že má cca 10-12 minutové dodatečné scény, které při přípravě na vydání Avatara 18. prosince byli sestříhány a nebylo možno, abychom je viděli.

Jedna scéna zahrnuje Jakea Sullyho, kdy se prokáže součástí Na'vi a ostatní scény zahrnují nativní festival, během kterého se Tsu'tey opije. Fox zatím však neučinil žádné oficiální rozhodnutí, takže bližší informace se pravděpodobně dozvíme později... Ale, podle mě by to mohlo být už zbytečné, protože spoustu lidí film už vidělo nebo si zakoupil DVD. Ale asi za to stojí tam kvůli těm 10 minutám scény navíc zajít...

Zdroj článku a překlad by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM

Avatar by měl mít 2 pokračování

13. března 2010 v 10:21 | » LanQka
Z Avataru se stal nejúspěšnější film všech dob. Porazil i osud nejvýdělečnější snímek - Titanic. Vzhledem k úspěšnosti Avatara je nemyslitelné, aby se tento snímek nedočkal pokračování. I když tento snímek nezískal tolik Oscarů, jak se původně myslelo...pokračování se s velkou pravděpodobností uskuteční.

Producenti již od bombastického uvedení prvního a zatím jediného dílu do kin plánovali, že na úspěch Avatara navážou dalšími díly. Z počátku se spekulovalo o takzvaném prequelu, tedy dílu, který se bude odehrávat ještě před prvním dílem, ale to vyvrátil tvůrce James Cameron. "Líbí se mi myšlenka trilogie Avatar, ale potřeboval bych spoustu času na psaní scénářů," prohlásil. Hned od druhého dílu si přitom slibuje vyšší zisky. "Peníze, které v prvním filmu utratíte za vývoj technologií, se vám teprve dalšími díly vrátí a vydělají," vysvětlil režisér.

Oficiální rozpočet Avatara přitom nebyl nikdy prozrazen, ale spekulovalo se až o deseti miliardách korun. Cameron přitom naznačil, že by se další díl měl odehrávat mimo úchvatnou mimozemskou planetu Pandora. Dvojice ústředních postav Jake Sully a Neytiri by přitom měla být zachována.

Zdroj icony by LanQka | © avatarworld.blog.cz


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


82nd Annual Academy Awards - Sedm teorií proč film Avatar prohrál

11. března 2010 v 12:36 | » LanQka
Pouhý den uplynul od chvíle, kdy komerční trhák Avatar podlehl v boji o Oscara nízkorozpočtovému válečnému dramatu Kathryn Bigelowové Smrt čeká všude. Ve světových médiích už se to nicméně hemží teoriemi na téma "Proč Avatar nevyhrál".

Teorie 1: Preferenční systém

Nový hlasovací systém, díky němuž se poprvé po více než půlstoletí vybíral vítěz z desítky (a nikoli jen z pětice) nominovaných, obnovila Akademie proto, aby dostaly šanci i "méně viditelné" nebo nezávislé filmy. Avatar tak sice mohl získat nejvíc zaškrtnutých prvních míst, ale ztratil kvůli těm, kdo si ho výslovně nepřáli na první pozici. Ve prospěch filmu Kathryn Bigelowové hrál navíc fakt, že s velkou pravděpodobností jako "malý, ale ambiciózní" snímek figuroval vysoko na všech hlasovacích lístcích, takže když se posčítala druhá a třetí místa, vydělal spoustu bodů navíc.

Teorie 2: Podceňovaná kráska proti králi světa

Zní to banálně, ale leccos mohly "zařídit" obyčejné lidské sympatie. Nezapomínejme, že v boji o Oscara proto sobě stáli přehlížená, leč inteligentní a talentovaná pohledná žena a samozvaný, velmi dobře vydělávající "král světa", o jehož vítězství téměř nikdo nepochyboval. A existuje hodně lidí se slabostí pro outsidery.

Avatar z fyziologického hlediska

10. března 2010 v 14:19 | » LanQka
No, mám tu krátký odstavec, kde se píše o avataru z fyziologického hlediska. Abych řekla pravdu, je to dost složité, nebo spíš vědecké... abych tak řekla. Ale dá se to poměrně snadno pochopit :-D
pěkné luštění textu :D

Avatar je ve svém jádru ekologický film, který nabízí výkonné a dostupné moderní technologie. V jádru tohoto filmu leží kritika umělého fyzického a metafyzického oddělení vlastní osobnosti, která je charakteristická pro moderní filozofii filmů, tohoto zaměření. Prvotní "hřích", který způsobil zrod k modernizaci je to, jakým způsobem odsoudil nás jako civilizaci na vyloučení z Pandory, s postupnou ztrátou našeho spojení s přírodou na základě našeho lidství.

Zdroj icony a překlad by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


82nd Annual Academy Awards - Přehled vítězů a poražených

9. března 2010 v 19:42 | » LanQka
V neděli 7. března proběhlo slavnostní předávání cen Akademie filmových umění a věd nebo-li Oscarů. Očekávaný boj mezi Avatarem a Smrt čeká všude nakonec nebyl tak dramatický. Kathryn Bigelow získala sošky v technických kategoriích, za režii, takže se stala první oscarovou režisérkou v historii a získala i cenu za nejlepší film. Film Smrt čeká všude získal celkem šest Oscarů a tvůrci Avatara tři.

Po dvou Oscarech dostaly snímky Vzhůru do oblak, Precious a Crazy Heart. Tvůrci Star Treku, Hanebných panchartů a Královny Viktorie obdrželi každý jednu sošku. Avatar získal pouze 3 z 9 nominací, což některé převapilo, protože Avatar byl jedním z velkých favoritů. Ostatní výsledky v celém článku

Převýší Alenka v říši divů film Avatar?

9. března 2010 v 14:31 | » LanQka
Vydání filmu Alenka v říši divů bylo tento víkend, a zisk Avataru poklesl více než o 40% z minulého víkendu. Což znamená, že diváci směřují po čase zase k jinému 3D filmu, Alence v říši divů.

Alenka vydělala 116,3 milionu (amerických) dolarů na domácím trhu a celkem 210,3 milionů dolarů po celém světě. Otevření tohoto filmu do kin bylo nadočekávaní úspěšné. Mnoho lidí však věří, že především film Avatar pomohl lidi zavést na 3D a touhu po vidění filmů s využitím pokrokové technologie. Což také vede k domněnce, zda se bude více využívat 3D technologie. Vše to však vede k jedné důležité věci, že film Alenka v říši divů je určitě úspěšný film, který stojí za to shlédnout.

Zdroj článku a překlad by LanQka | © avatarworld.blog.cz

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


Annual Academy Awards - Avatar získal 3 z 9 nominací!

8. března 2010 v 16:39 | » LanQka
V noci ze včerejska na dnešek byly v Hollywoodu po dvaaosmdesáté předány ceny Oscar. Avatar si neodnesl tolik sošek, kolik se předpokládalo, naopak bývalá žena režiséra zmíněného snímku Jamese Camerona, Kathryn Bigelow, má důvod k oslavám. Její film Smrt číhá všude si odnesl celkem šest ocenění, mimo jiné za nejlepší film, za scénář, a sama režisérka cenu za nejlepší režii. Avatar Jamese Camerona proměnil pouze tři z devíti nominací. Cenu za herce v hlavní roli získal Jeff Bridges (Crazy heart), za herečku v hlavní roli Sandra Bullock (Slabé místo), za vedlejší role Christoph Waltz (Hanebný pancharti) a MoNique (Precious), nejlepším animovaným filmem se stal snímek Vzhůru do oblak a nejlepším cizojazyčným filmem El Secreto de Sus Ojos.

KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


O ceny Empire bojuje i Avatar a Nehanební bastardi

7. března 2010 v 17:58 | » LanQka
Nominacím na britské divácké filmové Empire Awards 2010 vládnout sci-fi Avatar od režiséra Jamese Camerona a Hanební Bastardi Quentina Tarantina.

Oba snímky si vysloužily po pět nominací na ocenění, o nichž rozhodují čtenáři a čtenářky magazínu Empire. Spolu s filmy Star Trek, District 9 a Smrt čeká všude jsou nominovány v kategorii Nejlepší film, přičemž oba mají i nominace v žánrových kategoriích, za herecké výkony a režii. Bastardi se spolu se snímky Harry Brown, Veřejní nepřátelé, Smrt čeká všude a Sherlock Holmes ucházejí o titul Nejlepší thriller, zatímco Avatar zabojuje s filmy Moon, Star Trek, District 9 a Imaginarium Dr.. Parnassa o cenu pre Najlepšie sci-fi alebo fantasy. Parnasse o cenu pro Nejlepší sci-fi nebo fantasy. V kategorii Nejlepší britský film jsou nominovány snímky Harry Brown, Imaginarium Dr.. Parnasse, Škola života, Nowhere Boy a In The Loop. Pětici nominovaných za režii tvoří: James Cameron (Avatar), Neill Blomkamp (District 9), JJ Abrams (Star Trek), Quentin Tarantino (nestoudným bastardi) a Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude).

Hlavní roli v Avataru mohli mít i dva slavní herci

7. března 2010 v 13:36 | » LanQka
Nedokážu si představit, že by někdo odmítl nabídku účasti v tak ambiciózním projektu jako Avatar. Přesto vyšlo najevo, že Cameronovi dali košem dva slavní herci, kterým původně nabízel roli Jakea Sullyho (nakonec v podání Sama Worthingtona). Tady je máme. Matt Damon (Agent bez minulosti, Talentovaný pan Ripley) a Jake Gyllenhaal (Bratři, Zkrocená hora).

Cameron ale deníku Los Angels Times sdělil, že informace, které kolují, jsou vlastně trochu pokroucené. On sám měl prý vždy na prvním místě jen Worthingtona, ale vedení produkčního studia by na plátně vidělo radši známou tvář, která by jim pomohla vydělat dostatek peněz na pokrytí nákladů takto riskantního megalomanského projektu.

Není ovšem zcela jisté, proč oba herci nabídku odmítli. Cameron se ale nechal slyšet, že to je možná jeho vina. "Vzhledem k tomu, že jsem měl od začátku jasno, že chci Sama, ti dva mohli zřejmě vycítit, že je v podstatě nechci." Dalším potenciálním důvodem prý mohlo být také to, že jde v podstatě o film typu Star Wars - megalomanský, komerční projekt. Kdežto Damon i Gyllenhal jsou spíš seriózní herci.

I když odmítli Avatar, přesto mají oba herci spoustu práce a v brzké době je uvidíme v dalších nových filmech. Snímek s Mattem Damonem Green Zone (Zelená zóna) bude mít premiéru 15. dubna, Jake Gyllenhal se objeví ve filmu Prince of Persia: Sands of Time (Princ z Persie: Písky času). Ten bude mít premiéru 27. května.


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


Šéf vývoje Just Cause 2 by zrušil Avatara

6. března 2010 v 20:10 | » LanQka
Christofer Sundberg, šéf týmu Avalanche Studios, který právě dokončuje sandboxovou akci Just Cause 2, jejíž demo vyjde ve čtvrtek na PC, PS3 i Xboxu 360, má překvapivě nekompromisní názory. "Myslím si, že by vydavatelé měli zastavit projekty, které neprokáží kvalitu dříve, než spolykají hodně investic," nechal se slyšet.

Jako ukázku uvedl third person akci Avatar: The Game. "Je to dokonalý příklad hry, která nikdy neměla vyjít bez ohledu na to, kolik vydělala. Podobné tituly pak dělají špatnou reputaci hrám, licencovaným podle filmů." Zatímco film byl gigantickým úspěchem, hra byla v prodejích neúspěšná.
Sundberg také varoval před zvláště v USA rozšířeným trendem, kdy se vývojářská studia nechávají koupit velkým vydavatelem. "Dochází ke ztrátě kontroly nad projekty a obvykle k jejich úpadku."

Avalanche Studios zůstává nezávislým týmem. Se Sundbergem souhlasí například Chris Taylor z Gas Powered Games., který rovněž upozornil na ztrátu nezávislosti při tvorbě.


KOPÍRUJ POUZE SE ZDROJEM


20 Nejvyšších Amerických tržeb historie

6. března 2010 v 20:02 | » LanQka

Máme tu žebříček dvaceti nejvyšších amerických tržeb historie. A upozorňuju že dva Cameronovi trháky se umístily jako jedny z nejlepších. Avatar získal číslo 1 a po něm je hned Titanic. Cameron je skvělý režisér, na tom bychom se shodli všichni, a co dokázal se nedá popsat jen slovy. Cameron nás vždy dokázal něčím překvapit a jsem si jistá, že ještě několikrát překvapí...

Pořadí
Název Filmu
StudioLifetime GrossRok
1Avatar
Fox
$714,464,0002009
2Titanic
Par.
$600,788,1881997
3The Dark Knight
WB
$533,345,3582008
4Star Wars
Fox
$460,998,0071977^
5Shrek 2
WB
$441,226,2472004
6E.T.: The Extra-Terrestrial
Uni.
$435,110,5541982^
7Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Fox
$431,088,3011999
8Pirates of the Caribbean: Dead Man's Ches
BV
$423,315,8122006
9Spider-Man
Sony
$403,706,3752002
10Transformers: Revenge of the Fallen
P/DW
$402,111,8702009
11Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Fox
$380,270,5772005
12The Lord of the Rings: The Return of the King
NL
$377,027,3252003
13Spider-Man 2
Sony
$373,585,8252004
14The Passion of the Christ
NM
$370,782,9302004^
15Jurassic Park
Uni.
$357,067,9471993
16The Lord of the Rings: The Two Towers
NL
$341,786,7582002^
17Finding Nemo
BV
$339,714,9782003
18Spider-Man 3
Sony
$336,530,3032007
19Forrest Gump
Par.
$329,694,4991994
20The Lion King
BV
$328,541,77
1994^
 
 

Reklama