Avatar je nejúspěšnějším filmem světa, Cameron mluví o druhém dílu

25. ledna 2010 v 16:45 | Neytiri |  ROZHOVORY
• V tomto článku se dozvíte, jak je to se ziskem v porovnání s Titanicem
• Režisér uvažuje o dalších dvou dílech...

Čeká se na přesné výsledky, ale podle odhadů se o víkendu údajně stal nejúspěšnějším filmem světa - zatím kromě Ameriky.
Avatar vítězí nad Titanikem.

Přinejmenším to platí ve "zbytku světa" čili v mezinárodním měřítku, jak říkají v Americe neamerickým trhům.
"Očekáváme, že ve světě kromě Států a Kanady předběhne Avatar tržby Titaniku v sobotu," ohlašoval Craig Dehmel z distribuční společnosti Fox International.
Nyní se čeká na přesné víkendové výsledky, ale podle všeho už dlouhodobý rekordman Titanic opravdu předává svůj trůn novému hitu od téhož režiséra, Jamese Camerona.

Z Cameronova filmu Avatar
Před víkendem měla totiž ekologická sci-fi romance Avatar z neamerických kin na kontě 1,173 miliardy dolarů, tedy o pouhých devětašedesát milionů méně než katastrofická love story z paluby parníku Titanic, jejíž mezinárodní tržby se zastavily na částce 1,242 miliardy dolarů.
A vydělat necelých sedmdesát milionů v desítkách zemí světa, nadto o volných dnech, kdy se chodí do kina nejvíce, neměl být podle odborníků pro mimořádný hit velikosti Avataru žádný problém.

Z filmu Avatar
Navíc celou honbu za rekordem urychlil fakt, že za lístky na Titanic, který vstupoval do kin před třinácti lety, se platilo méně.
Jednak obecně podražily, jednak si Avatar připisuje vyšší cenu kvůli formátu 3D, tedy atraktivní podívané s trojrozměrnou iluzí.
Však také Titanic vydělal první miliardu teprve za několik měsíců, kdežto Avatar za sedmnáct dní.

Z filmu Avatar
Vstupenky na 3D filmy jsou dražší až o třicet procent než na běžné dvojrozměrné snímky, nemluvě o penězích, které plynou výrobcům "kouzelných" brýlí pro prostorové vnímání.
"Cameron změnil celou ekonomiku ve sféře zábavního průmyslu," tvrdí odborníci.


Co je to na fanouškovský hit, který si denně připisuje nejméně dvě až tři desítky milionů, a to i ve dnech, kdy bývá nejslabší návštěvnost?
Šílenství se nevyhnulo ani Česku, jež se na mezinárodním rekordu Avataru dosud podílelo už více než stem milionů korun (přes pět a půl milionu dolarů), které zaplatilo bezmála sedm set tisíc diváků.

Je tedy nasnadě, že Cameron ve své jízdě bude pokračovat - ostatně závěrečné scény Avataru mu nechávají k případným dalším dílům dostatečně otevřená vrátka.
Zatím jen oznámil, že nový příběh pozemšťana a modré planetární krásky nebude takzvaný prequel - to jest, že nepůjde proti času hlouběji do minulosti hrdinů, nýbrž odhalí jejich následné osudy.
A také, že může vzniknout "dvojka" i "trojka" Avataru.
"Peníze, které v prvním filmu utratíte za technologie, se teprve dalšími díly amortizují," vysvětlil režisér.

Pryč z Pandory?
Jinými slovy, každý další Avatar vyjde výrobně levněji a tím více ze zisku zbude na producenty.
Pokud jde o budoucí děj, Cameron jen naznačil, že by ústřední dvojice, kterou chce nadále sledovat, mohla cestovat z planety Pandora jinam.
Myšlenka trilogie se mu prý líbí, jen by potřeboval čas na psaní scénáře.
Takže kdy se případný Avatar 2 pokusí zlomit další rekord, je prozatím ve hvězdách.

facebook.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TeSSiiii SB TeSSiiii SB | Web | 25. ledna 2010 v 21:02 | Reagovat

2 dil???JJOO!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.